Serwis klimatyzacji

Klimatyzacja jest jednym z ważnych systemów wpływających na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Warto dbać o klimatyzację w samochodzie, ponieważ w lecie zapobiega zbyt wysokim temperaturom, które wielu kierowców źle znosi. W okresie zimowym klimatyzacja podnosi bezpieczeństwo, ponieważ osusza powietrze, a także zapobiega parowaniu szyb oraz związanemu z tym ograniczeniu widoczności.

Nasza firma proponuje Państwu usługę pełnego serwisu układu klimatyzacji:

  • odsysanie czynnika
  • kontrola szczelności układu
  • smarowanie układu
  • odgrzybianie i dezynfekcja,
  • wpompowanie i uzupełnienie czynnika chłodzącego

Mimo że wiele samochodów różni się od siebie, klimatyzacja, jaka się w nich znajduje, składa się z takich samych części. W każdym układzie klimatyzacji znajdziemy filtry, chłodnicę zwaną skraplaczem, układ przewodów, kompresor napędzany paskiem klinowym, parownik. Wszystkie te elementy muszą działać poprawnie, by proces chłodzenia był skuteczny i gwarantował przyjemną jazdę. Cały układ klimatyzacyjny napełniony jest specjalna substancją, zwaną czynnikiem roboczym, która odpowiedzialna jest za prawidłowy przebieg procesu schładzania. W miarę dłuższego wykorzystywania klimatyzacji, ilość czynnika roboczego zmniejsza się na skutek występowania drobnych nieszczelności. W tym przypadku należy uzupełnić go do wymaganej ilości, ponieważ układ klimatyzacji nie będzie działał prawidłowo.

Serwisowanie klimatyzacji przebiega zazwyczaj w kilku etapach. Początkowo system poddawany jest odgrzybianiu oraz dezynfekcji za pomocą preparatów chemicznych, których cząsteczki penetrują parownik oraz nawiewy. Wykonywane jest także odgrzybianie poprzez ozonowanie, które wykorzystuje specjalnie przygotowana wytwornicę. Do tego najczęściej stosuje się wymianę filtra kabinowego, odpowiedzialnego za zatrzymywanie zanieczyszczeń. Dalsze prace polegają na wymianie lub uzupełnieniu czynnika roboczego, do którego dodawany jest olej do smarowania kompresora. Niekiedy podczas serwisu klimatyzacji wymienia się także osuszacz, a także płucze układ z pozostałych w nim zanieczyszczeń.

Dyrektywa GVO

Zgodnie z prawem ustanowionym przez Komisję Europejską odpłatne naprawy i przeglądy w okresie gwarancyjnym można wykonywać także w serwisach nieautoryzowanych bez utraty gwarancji.

Certyfikat Jakości DEKRA

Certyfikat Dekra przyznawany jest za utrzymywanie wysokich standardów w przedsiębiorstwie. Wybierając naprawę w naszym serwisie blacharsko lakierniczym zagwarantują Państwo swoim pojazdom przywrócenie stanu sprzed awarii, a także zapewnią wygodę i bezpieczeństwo podczas dalszej jazdy. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania związane z naprawą i usunięciem szkody komunikacyjnej.