Przeglądy okresowe

Nasz serwis gwarantuje szybką i sprawną kontrolę pojazdów wykonaną przez wykwalifikowanych fachowców. Posiadamy sprzęt i wiedzę, aby wykryć i usunąć wszelkie nawet ukryte usterki. Wiele z nich ujawnia się okresowo lub dopiero podczas przeglądów samochodowych. To wtedy najczęściej odkrywamy, że należy dokonać wymiany jakiejś części, by móc bezpiecznie poruszać się na drodze.

Każdy właściciel pojazdu powinien dbać o niego, pamiętając, że zapewnia to komfortową i pozbawioną ryzyka jazdę. Nikt nie lubi niespodziewanych awarii podczas prowadzenia samochodu. By uniknąć nieprzewidzianych wypadków na trasie, należy regularnie dokonywać przeglądów okresowych. Każdy kierowca gwarantuje w ten sposób trwałość swojemu pojazdowi oraz wygodę podczas jazdy.

W naszej ofercie znajdą Państwo usługę wykonania przeglądów okresowych dla wszystkich marek samochodów. Posiadamy dostęp do fabrycznych dokumentacji technicznych, zawierających zakres czynności okresowych przewidzianych dla poszczególnych typów pojazdów oraz ich części. Każdy przegląd wykonujemy zgodnie z zaleceniami producentów samochodów, a także według zalecanej listy przeglądowej, stosownie do wieku auta lub przebiegu liczonego w kilometrach.

Diagnoza stanu technicznego samochodu jest bardzo ważna, obejmuje wszystkie newralgiczne punkty kontrolne. W ten sposób zmniejszamy ryzyko wystąpienia usterki w pojeździe klienta w przyszłości.

Podczas przeglądu okresowego sprawdzane są m.in.:

  • elektronika pojazdu,
  • liczba przebytych kilometrów,
  • wykorzystywanie oleju oraz jego wymiana,
  • emisja spalin podczas jazdy,
  • stan płynu chłodzącego,
  • stan płynu hamulcowego,
  • stan silnika,
  • stan opon,
  • stan tarcz i klocków hamulcowych.

Szczegółowy zakres czynności ustalany jest  w zależności od przebytych przez samochód kilometrów. Po wykonanym przeglądzie oraz ewentualnych pracach naprawczych, określamy termin, w jakim klient powinien dokonać go ponownie. Uzupełniamy także książkę serwisową pojazdu, którą właściciel powinien nam przedstawić w tym celu. Każda okresowa kontrola zapewnia bezpieczeństwo na drodze oraz komfort podczas jazdy, dlatego zalecamy regularne jej wykonywanie i pamiętanie o niej.

Dyrektywa GVO

Zgodnie z prawem ustanowionym przez Komisję Europejską odpłatne naprawy i przeglądy w okresie gwarancyjnym można wykonywać także w serwisach nieautoryzowanych bez utraty gwarancji.

Certyfikat Jakości DEKRA

Certyfikat Dekra przyznawany jest za utrzymywanie wysokich standardów w przedsiębiorstwie. Wybierając naprawę w naszym serwisie blacharsko lakierniczym zagwarantują Państwo swoim pojazdom przywrócenie stanu sprzed awarii, a także zapewnią wygodę i bezpieczeństwo podczas dalszej jazdy. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania związane z naprawą i usunięciem szkody komunikacyjnej.